Om oss

Wilfast grundades 1992 och har sedan dess arbetat med att förvalta, äga och utveckla fastigheter tillsammans med investerare.  Förvaltningen är hjärtat i verksamheten. Investeringar görs tillsammans med nationella och internationella aktörer med privat och institutionellt kapital. Tillsammans med våra hyresgäster skapar vi utrymme för utveckling.

1 000 000+

Kommersiella kvadratmeter

35+

Fastigheter under förvaltning i Norden

100+

Genomförda transaktioner

10+

Miljarder SEK i fastighetsvärde

Adam
Wilson

Transaktion

+46 702 35 11 62
adam@wilfast.se

Jennifer
Rosenborg

Förvaltning

+46 725 02 48 12
jennifer@wilfast.se

Martin
Nilsson

Förvaltning

+46 730 52 08 93
martin@wilfast.se

Ulf
Holmberg

Förvaltning

+46 703 62 31 10
ulf@wilfast.se

Camilla
Andreasson

Förvaltning

+46 708 60 03 89
camilla@wilfast.se

Fatima
Kulender

Ekonomi

+46 761 46 83 10
fatima@wilfast.se

Omar
Catovic

Förvaltning

+46 736 87 52 83
omar@wilfast.se

Stina
Wilson

Ekonomi

+46 708 29 42 52
stina@wilfast.se

Jonas
Wilson

Ekonomi

+46 768 67 23 24
jonas@wilfast.se

Mattias
Wilson

Transaktion/ Finansiering

+46 706 20 09 69
mattias@wilfast.se

Press

Lång relation med Martin & Servera

Wilfast har en lång relation med Martin & Servera där vi förvaltar deras fastighet i Enköping och tidigare har förvaltat deras lager i Halmstad, Umeå och Västerås. Onsdagen den 11 mars invigdes Martin & Serveras nya lager om ca. 38 000 kvm i Norrköping, där Wilfa…

+46 31 17 13 00

Stora Badhusgatan 18, 411 21 Göteborg